از بين بردن بوی بد پوتين سربازی

دوره سربازی از جمله دوره هاي آموزشي ميباشد که افراد به مدت 24 ماه براي دولت خدمت کرده و در اين دوره نظم و انظباط را آموزش ميبينند و ياد ميگيرند که چگونه بتوانند در زندگي خود برنامه ريزي کرده و بر اساس زمانبندي پيش بروند. از جمله مواردي که در اين دوره حائز اهميت مي باشد رعايت بهداشت فردي و ايمني مي باشد، کوتاه کردن موي سر، شستن جوراب ها، واکس زدن پوتين سربازي، استحمام و… از جمله عوامل مي باشد.  پوتين نظامي به دليل مقاومت و پايداري بالا،  طراحي مناسب براي شرايط نظامي و استفاده در دوره سربازي، مي باشد به همين جهت بين سربازان بسيار محبوب هستند. پوتين نظامي، به طور ويژه براي سربازان و عناصر نظامي ساخته شده‌اند. ايين پوتين ها داراي ويژگي‌هايي همچون محافظت در برابر ضربه، ضد آب و ضد سايش و… مي باشند که در عين حفاظت، حس راحتي را به کاربر ميدهند. پوتين هاي سرازي با استفاده از مواد و متريال مرغوب، فناوري پيشرفته و همچنين براي مقابله با شرايط سخت و نيازهاي نظامي طراحي شده‌اند. بنابراين، پوتين نظامي، يک گزينه مطمئن و ايده‌آل براي سربازان و علاقه‌ مندان به فعاليت‌هاي نظامي است. با اين پوتين هاي نظامي، سربازان قادرند در رژه هاي رزمي و ميدان نبرد به طور راحت و ايمن، بدون نگراني حرکت کنند و از مزاياي ويژه‌اي که اين پوتين ها ارائه مي‌دهند، بهره‌ مند شوند.

دیدن کنید: لباس کار

بوی پا سرباز

دیدن کنید: لباس کار زمستانی

حفظ ايمنی و رعايت بهداشت فردی سربازان

حفظ امنيت و ايمني در خدمت سربازي از اهميت بالايي برخوردار است. يکي از عوامل کليدي در ايجاد امنيت و اطمينان براي سربازان، استفاده از پوتين نظامي سربازي است. اين پوتين ها، با طراحي و ويژگي‌هاي خاص خود، به عنوان يکي از تجهيزات اصلي و مهم در حفظ ايمني سربازان در دوره سربازي عمل مي‌کنند. پوتين سربازي يا همان پوتين جنگي، با توجه به نيازهاي خاص سربازان طراحي و ساخته شده‌اند. پوتين سربازي داراي پايه‌هاي محکم به جهت پشتيباني از قوس پا دارد تا سربازان در حين حرکت‌هاي سخت و سنگين از سلامت استاندارد بالايي برخوردار باشند. همچنين، اين پوتين هاي مقاوم در برابر ضربه‌ها، ضدسايش و ضدآب هستند که باعث افزايش ايمني و اطمينان سربازان در عملبات هاي نظامي مي‌شود. از طرفي، استفاده از پوتين هاي راحت براي سربازان اهميت فراوواني دارد، چرا که مدت زمان زيادي، بايد آنها را به پا داشته باشند. پوتين هاي نظامي با استفاده از تکنولوژي‌هاي پيشرفته و جنبه‌هاي راحتي مانند پنجه و فوم فشرده در زيره، کمک مي‌کنند تا راحتي و آسايش لازم، براي سربازان فراهم گردد. بنابراين، استفاده از پوتين نظامي در خدمت سربازي به منظور حفظ امنيت و ايمني سربازان، به ويژه در شرايط نظامي، بسيار مهم مي باشد. اين پوتين ها با توجه به ويژگي‌هاي ذکر شده، بدون شک، انتخاب مناسبي براي سربازان در جهت تامين امنيت و راحتي مي باشند.

رفع بوی بد پوتين سربازی

همانگونه که در مطالب فوق ذکر شد يکي از موارد رعايت بهداشت فردي مربوط به شستشوي جوراب ها و واکس زدن پوتين هاي سربازي مي باشد که به جهت جلوگيري از بوي بد پوتين اين اقدام انجام ميگردد. اما به دليل استفاده طولاني مدت و مدام و همچنين تحرک بالا و پوتين سربازي سريعا با بوي بد پا تلفيق مي شود، البته که رعايت قوانين شستشوي جواب ها بسيار در روند ديرتر بو گرفتن پوتين موثر است اما کافي نيست و پس از گذشت مدتي بايد پوتين ها را با روشي خاص شست. لازم به ذکر است که نحوه شستشو  و نگه داري پوتين نظامي به شدت در طول و مدت عمر مفيد آن موثر مي باشد.

دیدن کنید: لباس کار مهندسی

پوتین نظامی سربازی

 دیدن کنید: لباس کار کارگری

5 روش رفع بوی بد پوتين سربازی

 1. شستشو با سرکه
 2. پاک کردن با آبليمو
 3. رفع بوي بد با نمک 
 4. استفاده از جوش شيرين
 5. تابش خورشيد

زماني که قسمت داخلي پوتين هاي نظامي با بوي بد آميخشه شده باشد، ديگر پاک کردن روي سطح پوتين با دستمال آغشته به سرکه و واکس زدن کافي نميباشد و بايد به دنبال راهکار هاي موثر تر باشيد. در ادامه چندين روش که به کارتان ميايد را مشاهده ميکنيد:

جهت رفع بوي بد پوتين سربازي ميتوانيد با مواد قابل دسترس در خانه، که قيمت و هزينه کمي هم دارند مي توانيد اقدام به شستن پوتين فرماييد. لازم به ذکر است که سرکه، آبليمو، نمک به دليل اسيدي و شيميايي بودن و داشتن قدرت پاک کنندگي بالا بسيار کار آمد بوده و بهتر ازمواد شوينده صنعتي و سرطان زا مي باشد.

دیدن کنید: لباس کار لی

شستن پوتين سربازی

1. ظرفي به اندازه پوتين ها آماده کرده و آنها را در داخلش بگذاريد از محتويات (سرکه و آب) يا (آبليمو با مواد شوينده و آب) يا ( نمک و مواد شوينده و آب)، ميتوانيد از يک ترکيب به دل خواه انتخاب نماييد، سپس ترکيب انتخابي را در داخل پوتين بريزيد و به مدت 30 دقيقه فرصت دهيد و سپس آبکشي نماييد. لازم به دکر است که اجازه ندهيد بيشتر از 30 دقيقه ترکيب بر روي پوتين باقي بمانند، چرا که اين مواد از درصد اسيدي و شيميايي بالايي برخوردار مي باشند و امکان آسيب ديدن پوتين مي باشد.

2. پس از شستشو به جهت رفع کامل بو ميتوانيد از جوش شيرين استفاده کنيد، جوش شيرين به صورت پودر سفيد رنگي مي باشد که در عطاري ها و يا به صورت بسته بندي در مغازه هاي سوپر مارکت موجود است که قيمت پاييني داشته و کاربرد بسزايي دارد و بسيار در رفع بوي بد کفش و پوتين موثر ميباشد. اين روش نز يکي از روش هاي سنتي قديمي ميباشد که امتحان خورد را پس داده است.

3. در مرحله آخر مي توانيد پس از شستشو و استفاده از پودر جوش شيرين در داخل پوتين، آنرا در مقابل نور مستقيم آفتاب گداشته تا بوي آن در اثر بر خورد گرماي مستقيم نور افتاب بپرد، اين روش نيز از روش هاي قديمي بوده که بسيار مفيد مي باشد چرا که گرما و تابش نور مستقيم آفتاب نير قدرت پاک کنندگي دارد.

خصوصيات و ويژگی پوتين نظامی خوب برای سربازان 

پوتين نظامي خوب براي سربازان، پوتيني مي باشد که در طولاني مدت موجب اذيت و خستگي براي سرباز نشود، داراي زيره مقاوم و استانداردي باشد که موجب درد در ناحيه کمر براي سرباز نگردد همچنين از تعبیه خوبي برخوردار باشد که سبب ايجاد بوي نامطبوع نشود. از موارد ديگر ميتوان به آنتي باکتريال بودن آن اشاره داشت که سبب بيماري هاي قارچي براي پا نشود.

دیدن کنید: جلیقه ایمنی

عکس پوتین سربازی

دیدن کنید: لباس آتش نشانی

نحوه پاک کردن پوتين سربازی 

1. گرد و غبار موجود بر روي پوتين از جنس جير را به وسيله برس و پوتين از جنس چرم را با يک دستمال پاک کنيد. توجه داشته باشيد که برس بافت پوتين را از بين نبرد.
2. سپس با دستمالي آغشته به آب و رطوبت سعي کنيد واکس کهنه به جاي مانده را از بين ببريد. براي راحتي انجام اين کار ميتوانيد اين عمل را به صورت دايره اي انجام دهيد تا زودتر شاهد پاک شدن واکس از روي سطح باشيد. 

3.  پارچه نخي مرطوبي را به مقداري واکس آغشته نماييد و به صورت دايره اي شکل بر روي پوتين بکشيد.
4. سپس ميتوانيد مجدد واکس زده و زمان دهيد تا خشک شود. در قسمتهايي که چرم نازک شده ميتوانيد از مقدار واکس بيشتري استفاده نماييد.
5. در پوتين هاي جير در مرحله آخر ميتوانيد از اسپري سيليکون استفاده نماييد.

واکس زدن پوتین سربازی

واکس زدن پوتین سربازی، یکی از کارهای مهمی است که باید به طور منظم انجام شود. واکس زدن پوتین، باعث می شود که پوتین ها تمیز و براق شوند و در برابر آب و رطوبت مقاوم شوند. همچنین، واکس زدن پوتین، به حفظ کیفیت و طول عمر پوتین کمک می کند.

برای واکس زدن پوتین سربازی، به موارد زیر نیاز دارید:

 • واکس مخصوص پوتین سربازی
 • پارچه نخی
 • برس نرم

مراحل واکس زدن پوتین سربازی

مراحل واکس زدن پوتین سربازی به شرح زیر است:

 1. ابتدا، پوتین ها را با یک پارچه مرطوب، تمیز کنید تا هرگونه گرد و غبار یا آلودگی از روی آن ها پاک شود.
 2. سپس، مقدار کمی واکس را روی یک پارچه نخی بریزید و به طور مساوی روی کل سطح پوتین بمالید.
 3. با استفاده از یک برس نرم، واکس را به طور یکنواخت روی سطح پوتین پخش کنید.
 4. اجازه دهید واکس به مدت 15 الی 20 دقیقه خشک شود.
 5. در نهایت، با استفاده از یک پارچه خشک، واکس اضافی را از روی پوتین پاک کنید.

برای واکس زدن پوتین سربازی، می توانید از انواع واکس های مختلف استفاده کنید. واکس های مخصوص پوتین سربازی، معمولا حاوی موادی هستند که به حفظ کیفیت و طول عمر پوتین کمک می کنند.

اگر پوتین های شما خیلی کثیف هستند، می توانید قبل از واکس زدن، از یک شوینده مخصوص پوتین استفاده کنید. شوینده های مخصوص پوتین، به پاک کردن عمقی پوتین و از بین بردن هرگونه لکه یا کثیفی کمک می کنند.

با رعایت نکات زیر، می توانید پوتین های خود را به مدت طولانی تمیز و براق نگه دارید:

 • پوتین ها را به طور منظم واکس بزنید.
 • از پوتین ها در شرایط مناسب استفاده کنید.
 • در صورت خیس شدن پوتین ها، بلافاصله آن ها را خشک کنید.

با واکس زدن منظم پوتین های خود، می توانید ظاهری آراسته و مرتب داشته باشید و از پوتین های خود به بهترین شکل مراقبت کنید.

دیدن کنید: لباس کار یکسره

نقض قوانين بهداشت پا در سربازی

 نقض قوانين و مقررات نظامي مي‌تواند به بوي بد پوتين سربازي و به‌وقوع پيوستن رخدادهاي نامطلوب منجر شود. اهميت ايمني در خدمت سربازي بسيار بالاست و پوتين، به عنوان يکي از تجهيزاتي که به ايمني سربازان کمک مي‌کند، در اين راستا نقش مهمي ايفا مي‌کند. استفاده از کفش‌هاي پوتين، که طراحي شده‌اند تا در شرايط نظامي و جنگي بتوانند به سربازان راحتي و ايمني بيشتري را ارائه دهند، مي‌تواند به بهبود و تقويت ايمني سربازان کمک کند. از آنجايي که پا قلب دوم انسان مي باشد، سربازان با توجه به مدت زمان استفاده از پوتين به صورت مکرر و مداوم بايد براي رعايت سلامت بدن، بهداشت را اولويت قرار داده و به آن عمل کنند تا افزون بر رعايت ايمني سلامتي و بهداشت موجب نقض قوانين نشوند.

ممنون که تا انتهای این محتوا با جهان ایمنی همراه بودید؛ امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *