برای از بین بردن بوی بد لباس کار ایمنی چه کنیم؟

بوی بد لباس کار یکی از آزار دهنده ترین اتفاقاتی هست که ممکن است برای هر شخصی پیش آید. شما ممکن است به دلیل فعالیت در محیطی که هستید به شکل های مختلفی لباس کارتان دچار بودی نامطبوع شود. قطعا با رو به رو شدن چنین مشکلی به دنبال راه چاره ای خواهید بود تا بوی بد آن را از بین ببرید. در ادامه این مقاله قصد داریم راه های از بین بردن بوی بد لباسکار ایمنی را مورد بررسی قرار دهیم. اگر به دنبال راهی مطمئن بدون اسیب رسیدن به بافت پارچه لباس خود هستید این مقاله را تا انتها مطاله کنید.

برای از بین بردن بوی بد لباس کار ایمنی چه کنیم؟

نحوه رفع بوی بد لباس کار

لباس ها بلافاصله در اثر تماس با محیط اطراف بوی آن را به خود جذب میکنند. اولین چیزی که به ذهنتان برای از بین بردن بوی نامطبوع لباس های کار میرسد، استفاده از مایع شوینده و لباسشویی است. گاهی بوی بد لباسکار به راحتی با پودر های پاک کننده از بین نمیروند و شما به دنبال روش هایی دیگر خواهید گشت. در ادامه به معرفی چند روش اثر گذار برای از بین بردن بوی بد لباسکار خواهیم پرداخت.

از بین بردن بوی بد لباس کار ایمنی با سرکه

از ساده ترین روش های از بین بردن بوی بد لباس کار میتوان به سرکه اشاره کرد. برای این کار تنها کافیست هنگام شستوشوی لباس با آب ولرم و مایع لباسشویی مقداری سرکه را به این ترکیب اضافه کنید. این ترکیب میتواند تا حدودی بوی بد لباس کار شما را از بین ببرد.

نحوه رفع بوی بد لباس کار

ازبین بردن بوی بد لباس با استفاده از آبلیمو و نمک دریا

این روش از روش های قدیمی و کاربردی برای از بین بردن بوی نامطبوع از روی لباس هاست. استفاده از ترکیب آبلیمو و نمک بهترین گزینه برای از بین بردن بوی ماهی، عرق بدن، روغن و … است. برای استفاده از این روش ابتدا نمک دریا و آبلیمو را با هم ترکیب کنید و در ماشین لباس شویی بریزید. این کار باعث تمیزی ماشین لباس شویی و هم لباس شما میشود.

جوش شیرین؛ روشی سنتی و موثر

جوش شیرین یکی از روش های از بین بردن بوی بد لباس به سبک سنتی است. جوش شیرین همانند سرکه قدرت از بین بردن بوی بد بسیار بالایی دارد. برای اینکه از این روش استفاده کنید تنها کافیست تا مقداری جوش شیرین را همراه مایع یا پودر لباس شویی در ماشین لباسشویی خود بریزید. نکته قابل توجه اینجاست که جوش شیرین نتنها باعث از بین بردن بوی بد لباس میشود بلکه موجب تمیزی و میکروب زدایی آن خواهد شد.

لیمو و سرکه سیب؛ ترکیبی قوی برای بو زدایی

استفاده از ترکیب لیمو و سکه سیب علاوه بر از بین بردن بوی بد لباس کار شما میتواند به میکروب زدایی و از بین بردن باکتری های آن کمک کند. برای استفاده از این روش مقداری لیمو به همراه سرکه سیب را باهم مخلوط کنید. سپس هنگام شستشو با ماشین لباسشویی آن را در مخزن مایع بریزید تا با لباس ها با آن شسته شوند.

 چگونه از بو گردفتن لباس ها جلوگیری کنیم؟

چگونه از بو گردفتن لباس ها جلوگیری کنیم؟

بهترین راه برای جلوگیری از بو گرفتن لباس ها دانستن چند نکته مهم و کاربردی است. این نکات به شرح زیر میباشند.

• خشک کردن کامل لباس

• دمای آب هنگام شستشو باید سرد باشد.

• استفاده از مایع شوینده مناسب و با کیفیت

• عدم رطوبت و نم لباس هنگام قرار دادن در کمد

• پس از اتمام شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی باید آن را سریعا از ماشین خارج کنید.

• تمیز بودن ماشین لباس شویی.(بهتر است قبل از شست و شوی لباس یک بار از قبل ماشین لباس شویی را بامواد ضدعفونی کننده تمیز کنید.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *